Inwestycje w kryptowaluty – Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Lisk (LSK) i inne

Co to jest kryptowaluta?

Kryptowaluta (waluta kryptograficzna) – jest to rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii, który przechowuje informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach. Stan posiadania związany jest z poszczególnymi węzłami systemu (tzw. portfelami) w taki sposób, aby kontrolę nad danym portfelem miał wyłącznie posiadacz odpowiadającego mu klucza prywatnego i niemożliwe było dwukrotne wydanie tej samej jednostki.

Jak kupić kryptowalutę Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH) czy Lisk (LSK), a także inne „altcoiny” (altcoin – kryptowaluta alternatywna)? Dokonać tego można korzystając z giełdy kryptowalut.

Serwis Alebank24 poleca polską giełdę kryptowalut BitBay.

Kryptowaluty - Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Lisk (LSK)

Jak kupić kryptowalutę?

Jak kupić kryptowaluty – Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Lisk lub inne kryptowaluty alternatywne za pośrednictwem polskiej lub zagranicznej giełdy kryptowalut, dowiesz się wykonując kilka kroków:

  • Należy zarejestrować konto na giełdzie kryptowalut (np. na giełdzie BitBay). Utworzone konto należy potwierdzić linkiem aktywacyjnym, przesłanym na wskazany podczas rejestracji adres e-mail (nie trzeba podawać więcej danych osobowych). Od momentu potwierdzenia linku aktywacyjnego można zacząć już transakcje kryptowalutami na giełdzie.
  • Aby kupić Bitcoiny lub inną kryptowalutę, np. Lisk, Litecoin czy Ethereum należy zasilić utworzone konto jedną z walut – dla przykładu może to być waluta PLN (w przypadku polskiej giełdy), EUR lub USD. Podczas zasilania konta należy podać odpowiedni tytuł przelewu oraz numer konta. W przeciwnym wypadku mogą wystąpić problemy z prawidłowym zaksięgowaniem środków.
  • Po wpłaceniu i zaksięgowaniu środków na utworzonym koncie można już zacząć transakcje kupna – sprzedaży Bitcoinami, Ethereum, Litecoin, Lisk lub inną dostępną kryptowalutą. Na giełdzie można wybrać przeważnie jedną z kilku opcji zakupu walut. Opcja szybkiego kupna polega na wpisaniu kwoty, za jaką chce się nabyć kryptowalutę. Wówczas to system znajdzie najlepszą dla nas ofertę. Można również wystawić własną ofertę kupna kryptowaluty po wyznaczonym kursie.
  • Po przeprowadzonej transakcji na Twoim koncie powinny już być dostępne środki w postaci zakupionej liczby jednostek kryptowaluty. Następnie można kontynuować dokonywanie transakcji, wypłacić zgromadzone środki albo skorzystać np. z oferowanej przez giełdę karty płatniczej, która umożliwia dokonywanie płatności za zakupy w sklepach lub restauracjach.

Kryptowaluty – Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Lisk (LSK) to popularne waluty cyfrowe, którymi można handlować między innymi na polskiej giełdzie BitBay.

Chcąc inwestować w kryptowaluty, takie jak Monero (XMR), Dash (DASH), Dogecoin (DOGE), Bytecoin (BCN), Fantomcoin (FCN) oraz szereg innych kryptowalut alternatywnych, dokonać tego można za pośrednictwem zagranicznej giełdy kryptowalut HitBTC.

Giełda HitBTC - Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Lisk (LSK)

Kantor wymiany kryptowalut

Aby dokonać wymiany danej kryptowaluty za pomocą kantora wymiany krytpowalut Changelly, można skorzystać z poniższego formularza (dostępny tylko w języku angielskim) lub przejść bezpośrednio na stronę serwisu Changelly, oferującego możliwość wymiany posiadanej już kryptowaluty na inne altcoiny, po najkorzystniejszym w momencie zakupu kursie. Aby wejść na stronę kantoru kliknij link.

Sekcję zawierającą tradycyjne instrumenty inwestowania znajdziesz tutaj.